Zdravotní skupinová cvičení

BĚHEM LETNÍCH PRÁZDNIN NEJSOU ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ OTEVŘENA - NOVÉ TERMÍNY CVIČENÍ BUDOU ZVEŘEJNĚNÉ V 09/2017

 

Naše rehabilitační centrum poskytuje různá skupinová cvičení ve vlastní tělocvičně. Tělocvična je vybavena kobercem a různými fyzioterapeutickými pomůckami. K dispozici je klientům šatna a sprcha. Kapacita tělocvičny je pro maximálně 10 dospělých osob.

Cvičení si můžete rezervovat v našem rezervačním systému on-line z pohodlí domova. V kalendáři rezervací uvidíte volné termíny a počet volných míst v hodině, které si po registraci a přihlášení můžete rezervovat. Cvičení se uskuteční při třech a více rezervacích zadaných alespoň 60 min před cvičením v našem rezervačním systému. Máte tak on line kontrolu nad tím, jestli se cvičení uskuteční nebo bude pro malý zájem zrušeno.

Ve vaši rezervaci uvidíte cenu za časovou jednotku ze standardního ceníku, konečná cena za službu bude určena na naši recepci podle cvičení a případných slevových voucherů nebo permanentek. V ceně cvičení nejsou zahrnuty papírové utěrky, ručníky apod.


ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ PRO DOSPĚLÉ

Cvičení obsahuje balanční a silové prvky Pilates, cvičení s balony a dalšími pomůckami a odstraňuje nesprávné hybné stereotypy. Pravidelné cvičení je důležitou součástí prevence a léčby bolesti v zádech. Léky proti bolestem, masáže, fyzikální léčba a jiné "oblíbené" pasivní léčebné prostředky, mají obvykle jen dočasný účinek.
Pasivní způsob léčby totiž nezasahuje do příčin samotných bolestí, kterými jsou především nedostatek pohybu, dlouhodobé sezení a nesprávné zatěžování páteře v řadě pracovních i mimopracovních činností. Pokud budete cvičit pravidelně a přidáte k tomu i trochu radosti z pohybu, cvičení Vám jistě pomůže a navíc Vás i osvěží.


CVIČENÍ PRO DĚTI PŘI VADNÉM DRŽENÍ TĚLA

 • skupinové
 • individuální
 • výukové pro MŠ a ZŠ

Vadné držení těla v současné době nacházíme již u dětí v předškolním věku. Jeho nejčastějšími projevy bývají ochablé a vyklenuté bříško, kulatá záda a vystouplé lopatky. K dramatickému zhoršení držení těla dochází po zahájení školní docházky z důvodu omezení spontánního pohybu dítěte. Několikahodinové sezení ve školních lavicích pokračuje vysedáváním ve školní družině, u domácích úkolů, u televize a počítačů. Svůj podíl má i ergonomicky nevyhovující nábytek, vysoká psychická zátěž a zejména nedostatek všestranného pohybu. Vadné držení těla, pokud není kompenzováno, přispívá v dospělosti k degenerativním onemocněním páteře, často provázeným bolestmi. Tyto bolesti se stále častěji vyskytují i v dětském věku.
Cvičení slouží jako návod rodičům a učitelům, kteří budou mít zájem dětem s vadným držením těla pomoci, nebo vadnému držení těla předcházet. Poskytneme návod na cvičení, které, aby bylo účinné, je třeba správně provádět. Názorné cviky a korekce zkušenou fyzioterapeutkou jsou zárukou nejvyšší účinnosti cvičení.


JÓGA

Je ucelený systém fyzických, dechových, relaxačních a meditačních technik. Zahrnuje rovněž další speciální techniky, např. bandhy a mudry. Jóga v denním životě je vhodná pro člověka každého věku a úrovně fyzických možností. Vychází z klasické cesty jógy. Jejím cílem je pomoci člověku získat a zlepšit tělesné, duševní, sociální a duchovní zdraví a dosáhnout harmonie. Jóga je věda o těle, mysli, vědomí a duši.

Rezervovat termín a objednat.

Aktuality a novinky

 • Jitrocel můžete podpořit v aplikaci EPP

  14.6.2017

  Lokomoční centrum JITROCEL byl zařazen do aplikace EPP, kterou provozuje nadace ČEZ. Všichni, kdo si stáhnou aplikaci EPP do svého chytrého mobilu a nasledně ujdou, uběhnou nebo ujedou na kole nějaké kilometry, získají  body, které mohou věnovat projektu JITROCEL - www.jitrocel.cz   Svou pohybovou aktivitou pomůžete postavit nové Lokomoční centrum v Olomouci. Stahujte EPP aplikaci zde: www.pomahejpohybem.cz

 • Vybíráme zaměstnance

  3.5.2017

  Vytváříme 6 nových pracovních míst pro fyzioterapeutky, pomocné pracovníky, sanitáře. Výběrové řízení ukončíme do 30.6.2017, Zájemci mohou zasílat svá CV na adresu: jitro.sluzby@seznam.cz

 • Otevření Lokomočního centra

  11.4.2017

  Spouštíme projekt Jitrocel a máme termín otevření nového Lokomočního centra v Olomouci. Otevíráme 1.9.2017 !

 • Podpora projektu Jitrocel

  31.3.2017

  Od MPSV jsme obdrželi potvrzení, že náš projekt Lokomoční centrum Jitrocel bude podpořen z fondů eSF.

Starší »

Jitrocel

Kontaktujte nás

Lokomoční centrum JITROCEL

Mozartova 1175/43b, 779 00 Olomouc

E: recepce@jitrocel.cz

T: +420 735 171 100,  +420 588 505 021

Sdílejte s námi

.

.

.

.

.

.