Sociální podnikání - cíle a principy

Sociální podnikání vzniklo v ČR za účelem dosáhnout co nejmenší finanční závislosti subjektu na veřejných dotacích. Krédem našeho sociálního podnikání, které úspěšně provozujeme od roku 2012 je prospěch zdravotně hendikepovaných, snažíme se jim poskytnout zaměstnání v rámci sociálního podniku a zvýšit jejich začlenění do společnosti.

Sociální solidarita je dalším cílem naší společnosti, která se zaměřuje na zaměstnávání zdravotně znevýhodněných spoluobčanů z Olomouckého kraje a tím přispívá ke snižování nezaměstnanosti v regionu. Napomáháme tímto ke stabilizaci Olomoucka a podílíme se na společenské odpovědnosti za místní rozvoj. V roce 2018 jsme dosáhli těchto parametrů zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním:
Q4/2017: podíl ZZ osob  57,96%
Q1/2018: podíl ZZ osob  60,16%
Q2/2018: podíl ZZ osob  65,42%
Q3/2018: podíl ZZ osob  64,58%

Naše společnost má sice statut s.r.o. a nese ekonomická rizika jako kterýkoliv jiný podnikající subjekt, ale případný zisk není primárním cílem a více než 50% případného zisku je použito na rozvoj a podporu výše zmíněných cílů zakotvených v naší zakladatelské listině.

Enviromentální princip sociálního podnikání naplňujeme dodržováním zásad enviromentálně šetrného podnikání zejména používáním ekologicky šetrných výrobků (recyklovaných tonerů a papírů, výrobků s certifikací EŠV, BIO, Fairtrade a dalších). Lokální princip sociálního podnikání plníme orientací na lokální potřeby: naši klienti/odběratelé jsou převážně z Olomouckého kraje, počet zaměstnanců s trvalým bydlištěm v Olomouckém kraji u nás tvoří vetšinu (50% +), přednostně nakupujeme od místních dodavatelů a spolupracujeme s místními subjekty, orgány místní samosprávy, Úřadem práce Olomouc, MMO, Univerzitou Palackého v Olomouci a organizacemi s podobnými společensky prospěšnými cíly jako je Dobré místo pro život, stacionář Jitro, speciální škola CREDO a další.

Jediným společníkem našeho podniku je spolek "JITRO - Sdružení rodičů a přátel postižených dětí z.s.", IČ: 68148291

Novinky

 • Dobroběh na podporu klientů Jitrocele

  17.9.2019

  Výtěžek z Dobroběhu v hodnotě 29.952,- Kč jsme dnes obdrželi na interní čísla účtů klientů Jitrocele. Každý ze 16 klientů Jitrocele, kteří mají u Dobrého místa pro život svou prezentaci a variabilní symbol, obdržel 1.872,- Kč na svůj rehabilitační program. Tento příspěvek bude uveden ve kvartálním vyúčtování za Q3/2019. 

  Za Jitrocel tým a naše klienty děkujeme Dobrému místu pro život za organizaci této skvělé akce! smile

 • Dobroběh 15.9.2019

  23.8.2019

  V neděli 15.9.2019 od 13:30 proběhne akce Dobroběh na podporu klientů Jitrocele. Svou účastí uděláte nejen něco pro své zdraví, ale podpoříte i rehabilitace klientů v našem rehabilitačním centrul. Za všechny klienty děkujeme organizátorům do Dobrého místa pro život a Rádiu Haná! Více informací zde:
  http://www.dobremistoprozivot.cz/dobrobeh-2019

  Dobrobeh_2019_plakat3

 • Podiatrie a léčba plochonoží

  24.5.2019

  Již brzy uvedeme novou službu "Podiatrie a léčba plochonoží". Tato služba vhodně doplní naše terapie určené hendikepovaným dětem, zejména dětem s DMO.  Noha dítěte se určitým způsobem vyvíjí a roste. U dítěte s DMO se však vyvíjí odlišně. Včasná diagnostika a následně vhodně zvolená terapie umožní poskytnout noze dítěte s DMO možnost vyvíjet se a prožít to, pro co byla noha primárně stvořena. Právě instalujeme speciální podiatrické zařízení - podoskop s HD kamerou a se záznamovým zařízením, které nám umožní záznamy vyšetření v podobě snímku či videa s odstupem času průběžně porovnávat a sledovat tak vývoj chodidla. Více o terapii zde.

  Děkujeme Olomouckému kraji za finanční podporu!

 • Žádost o financování neurorehabilitace

  21.5.2019

  Žádost o poskytnutí dotace je dostupná na webu spolku "Jitro - sdružení rodičů a přátel postižených dětí, kde stačí

  vyplnit jednoduchý online formulář.

  Neváhejte, v první fázi budou vyřizovany žádosti o financování terapií, které budou plánované na letní prázdniny. Poskytovatelem dotace je Olomoucký kraj  a spolek "Jitro - Sdružení rodičů a přátel postižených dětí".

Starší »

Jitrocel

Kontaktujte nás

JITROCEL rehabilitační centrum

Mozartova 1175/43b, 779 00 Olomouc

E: recepce@jitrocel.cz

T: +420 735 171 100,  +420 588 505 021

Sdílejte s námi

.

.

.

.

.

.