Podiatrie a léčba plochonoží

Tato terapie vhodně doplňuje naše terapie určené hendikepovaným dětem, zejména dětem s DMO.  Noha dítěte se určitým způsobem vyvíjí a roste. U dítěte s DMO se však vyvíjí odlišně a záleží nejen na typu a míře postižení, zevních podmínkách a terapii, která je dítěti poskytována, jak se tato noha nakonec vyvine. Včasná diagnostika a následně vhodně zvolená terapie umožní poskytnout noze dítěte s DMO možnost vyvíjet se a prožít to, pro co byla noha primárně stvořena - tedy získávání senzorických informací, uchopování terénu, akceptaci přenosu zatížení a generování sil pro udržování balance nebo pro produkci lokomoce a využít k tomu všechny dostupné prostředky. Na základě správného nastavení chodidla a kotníku dosáhneme optimálního zatížení dalších nosných kloubů – kolen, kyčlí a celého osového orgánu (pánve, páteře a hlavy), snížíme omezení jejich přetěžování a opotřebovávání. Pozitivně se výše uvedená skutečnost odrazí na správném postoji a držení těla.
Podmínkou pro poskytování správné terapie je přesná a detailní diagnostika, pro kterou jsme vybaveni speciálním podiatrickým zařízením - podoskopem s HD kamerou a se záznamovým zařízením. Umožňuje nám zhodnocení klenutí aker horní i dolní končetiny, nepřímo stanovit rozložení tlaků na akru a hodnotit také chování aker v dynamických situacích (podřep, stoj na jedné dolní končetině, klik, přenesení váhy na horní končetiny atd.). Záznamy vyšetření v podobě snímku či videa lze s odstupem času průběžně porovnávat a sledovat tak vývoj chodidla. Tyto přístroje můžeme využít nejen u klientů s neurologickým, ortopedickým nebo vertebrogenním onemocněním, ale i u dětí s opožděným psychomotorickým vývojem či u aktivních sportovců.

Novinky

 • Bosý chodník

  23.7.2018

   Vybudovali jsme novou venkovní rehabilitační pomůcku "bosý chodník". Zjednodušeně řečeno se jedná o ohraničené plochy vysypané různými přírodními materiály (kameny rozdílných tvarů a velikostí, písek, kulatina apod), po kterých se chodí naboso. Chodník je umístěn u vstupu do rehabilitace a využívají jej klienti Jitrocele při neurorehabilitačních terapiích nebo při cvičeních k eliminaci plochonoží.   

  Img_2981

 • Dobro-Golf s Klárou Spilkovou

  14.7.2018

  Dne 14.7.2018 se v krásném prostředí Golf Resortu Olomouc ve Vésce u Dolan konal charitativní golfový turnaj pořádaný ve spolupráci se spolkem dobrovolníků Dobré místo pro život. Pod záštitou a za účasti nejlepší české golfistky Kláry Spilkové.Výtěžek akce věnovali organizátoři vybraným klientům na rehabilitaci.Děkujeme

   

  Img_2978

  Img_2967

  Img_2976

  Img_2970

 • Oprava podlahy

  2.7.2018

  V červenci opravujeme podlahu v tělocvičně, která má porušené hydroizolace a propadlou střední část. Provoz našeho centra je během prázdnin omezen na ambulance, již nyní můžete objednávat  rehabilitace a masáže na srpen a začátek školního roku.

  Img_2996

  Img_2987

 • Pomoc s financováním rehabilitace

  28.2.2018

  Ve spolupráci s Dobrým místem pro život se podílíme na zajištění pravidelných individuálních rehabilitací (TheraSuit, Vojta, Bobath) dětem s hendikepem.
  Chcete-li pomáhat nebo sdílet příběhy našich klientů, navštivte stránky DMPŽ.

« Novější | Starší »

Jitrocel

Kontaktujte nás

Lokomoční centrum JITROCEL

Mozartova 1175/43b, 779 00 Olomouc

E: recepce@jitrocel.cz

T: +420 735 171 100,  +420 588 505 021

Sdílejte s námi

.

.

.

.

.

.