Podiatrie a léčba plochonoží

Tato terapie vhodně doplňuje naše terapie určené hendikepovaným dětem, zejména dětem s DMO.  Noha dítěte se určitým způsobem vyvíjí a roste. U dítěte s DMO se však vyvíjí odlišně a záleží nejen na typu a míře postižení, zevních podmínkách a terapii, která je dítěti poskytována, jak se tato noha nakonec vyvine. Včasná diagnostika a následně vhodně zvolená terapie umožní poskytnout noze dítěte s DMO možnost vyvíjet se a prožít to, pro co byla noha primárně stvořena - tedy získávání senzorických informací, uchopování terénu, akceptaci přenosu zatížení a generování sil pro udržování balance nebo pro produkci lokomoce a využít k tomu všechny dostupné prostředky. Na základě správného nastavení chodidla a kotníku dosáhneme optimálního zatížení dalších nosných kloubů – kolen, kyčlí a celého osového orgánu (pánve, páteře a hlavy), snížíme omezení jejich přetěžování a opotřebovávání. Pozitivně se výše uvedená skutečnost odrazí na správném postoji a držení těla.
Podmínkou pro poskytování správné terapie je přesná a detailní diagnostika, pro kterou jsme vybaveni speciálním podiatrickým zařízením - podoskopem s HD kamerou a se záznamovým zařízením. Umožňuje nám zhodnocení klenutí aker horní i dolní končetiny, nepřímo stanovit rozložení tlaků na akru a hodnotit také chování aker v dynamických situacích (podřep, stoj na jedné dolní končetině, klik, přenesení váhy na horní končetiny atd.). Záznamy vyšetření v podobě snímku či videa lze s odstupem času průběžně porovnávat a sledovat tak vývoj chodidla. Tyto přístroje můžeme využít nejen u klientů s neurologickým, ortopedickým nebo vertebrogenním onemocněním, ale i u dětí s opožděným psychomotorickým vývojem či u aktivních sportovců.

Novinky

 • Nové rehabilitační pomůcky

  30.9.2019

  Pořídili jsme nové rehabilitační pomůcky - další obleček TheraSuit, oblečky UpSee všech velikostí a chodítko Crocodille, které pomáhají klientům s oporou při nácviku chůze. Děkujeme společnosti GEMO a.s. za finanční podporu při nákupu těchto rehabilitačních pomůcek!

  Upsee_firefly_product_image3

 • Dobroběh na podporu klientů Jitrocele

  17.9.2019

  Výtěžek z Dobroběhu v hodnotě 29.952,- Kč jsme dnes obdrželi na interní čísla účtů klientů Jitrocele. Každý ze 16 klientů Jitrocele, kteří mají u Dobrého místa pro život svou prezentaci a variabilní symbol, obdržel 1.872,- Kč na svůj rehabilitační program. Tento příspěvek bude uveden ve kvartálním vyúčtování za Q3/2019. 

  Za Jitrocel tým a naše klienty děkujeme Dobrému místu pro život za organizaci této skvělé akce! smile

 • Dobroběh 15.9.2019

  23.8.2019

  V neděli 15.9.2019 od 13:30 proběhne akce Dobroběh na podporu klientů Jitrocele. Svou účastí uděláte nejen něco pro své zdraví, ale podpoříte i rehabilitace klientů v našem rehabilitačním centrul. Za všechny klienty děkujeme organizátorům do Dobrého místa pro život a Rádiu Haná! Více informací zde:
  http://www.dobremistoprozivot.cz/dobrobeh-2019

  Dobrobeh_2019_plakat3

 • Podiatrie a léčba plochonoží

  24.5.2019

  Již brzy uvedeme novou službu "Podiatrie a léčba plochonoží". Tato služba vhodně doplní naše terapie určené hendikepovaným dětem, zejména dětem s DMO.  Noha dítěte se určitým způsobem vyvíjí a roste. U dítěte s DMO se však vyvíjí odlišně. Včasná diagnostika a následně vhodně zvolená terapie umožní poskytnout noze dítěte s DMO možnost vyvíjet se a prožít to, pro co byla noha primárně stvořena. Právě instalujeme speciální podiatrické zařízení - podoskop s HD kamerou a se záznamovým zařízením, které nám umožní záznamy vyšetření v podobě snímku či videa s odstupem času průběžně porovnávat a sledovat tak vývoj chodidla. Více o terapii zde.

  Děkujeme Olomouckému kraji za finanční podporu!

Starší »

Jitrocel

Kontaktujte nás

JITROCEL rehabilitační centrum

Mozartova 1175/43b, 779 00 Olomouc

E: recepce@jitrocel.cz

T: +420 735 171 100,  +420 588 505 021

Sdílejte s námi

.

.

.

.

.

.